KONTAKT: ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk, tel. +48 609 499 084

baner 2021 program maluch plus

02 kanal TV jedyneczka 2560x1440

Przedszkole z Pasją logo

button jedyneczka dokumenty

1435151552 3446 pgb5W ramach nagrody głównej konkursu „Kotylion dla żołnierza” organizowanego przez Wojsko Polskie, Radio Olsztyn i Kuratorium Oświaty w Olsztynie nasze Jedyneczki z grupy 4-5 latków 23.06.2015 r. pojechały autokarem wraz z nauczycielami i rodzicami do Jednostki Wojskowej w Orzyszu.

 

„Gdy kraje inne atakują nas,
karabinami, armatami strzelają w nas.
Bezbronni my lud jesteśmy.
Chować musimy się.
O tam ! Już są ! O tam ! Już są!
Ubrani w mundury, z biało-czerwoną flagą ruszają tu.
Z bronią w ręku ,aby uratować nas.
A gdy każdy z was zapyta kto to jest,
zasadniczo, jednym, głośnym
chórem odpowiemy Wojsko !!!!
Nasi żołnierzy ruszają gromadą całą,
W sercu Polskę mają i się nie poddadzą,
Patriotyzm, hymn nasz narodowy to obiekt chroniony.
My wszyscy tu wiemy, że Polakami jesteśmy
i nasze Polskie Wojsko wspomoże nas”

W konkursie na kotylion udział wzięło 200 placówek oświatowych z Warmii i Mazur, 8 listopada 2014 r. ogłoszono i wręczono nagrody zwycięzcom- I miejsce w kategorii przedszkola otrzymało nasze Niepubliczne Przedszkole Jedyneczka w Ełku! Było to dla nas ogromne wyróżnienie i radość.

W związku z naszą wygraną Jednostka Wojskowa w Orzyszu wraz z Radiem Olsztyn zorganizowała nam wycieczkę na manewry wojskowe! Na miejscu przywitali nas dowódcy i żołnierze, którzy zaprezentowali nam swoje mundury, moździerze, karabin wyborowy TRG-22, karabin maszynowy UKM 2000P, PKL-2 przeznaczony dla telefonicznych łączy akustycznych, AP-82 aparat polowy z przyciskami zgłoszeniowo-wywoławczymi, czołgi oraz quady Polaris.

Wszystkie dzieci dotykały karabiny, pociski, penetrowały czołgi m.in. czołg BMDM „Szakal”, opancerzony pojazd rozpoznawczo-eskortowy, który został opracowany specjalnie dla Wojska Polskiego w Iraku. Nasi podopieczni bardzo chętnie przy pomocy żołnierzy wchodzili do czołgów i wszystkich innych sprzętów by choć na chwilę zamienić się w prawdziwego żołnierza.

Wszystkim naszym Jedyneczkom bardzo podobała się ekspedycja, możliwość oddania strzałów z broni i sprzęty wojskowe prezentowane przez żołnierzy. Dzieci były prawdziwie podekscytowane! Żołnierze dzielnie pomagali wszystkim i odpowiadali na niekończące się pytania tak dużych jak i małych uczestników naszej wyprawy.

Udzieliliśmy kilku wywiadów Radiu Olsztyn w związku z nasza wygraną i podzieliliśmy się wrażeniami na temat pobytu w Jednostce Wojskowej. Później udaliśmy się do stołówki wojskowej, gdzie zjedliśmy prawdziwy wojskowy posiłek. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z wszystkimi uczestnikami i organizatorami naszej wycieczki oraz otrzymaliśmy Fantastyczne nagrody! Nasze przedszkolaki na pewno będą wspominać wycieczkę z wielka radością.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, dowódcom i żołnierzom za gościnność,
świetną organizację, wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia!
JEDYNECZKI, DYREKCJA I CAŁA SPOŁECZNOŚĆ PRZEDSZKOLA!

Nie masz uprawnień do napisana komentarza

jedynkaPrzedszkole Niepubliczne JEDYNECZKA w Ełku

ul. 11 listopada 24, 19-300 Ełk
tel. +48 609 499 084
e-mail: annalachowicz0@wp.pl

BANK PKO BP
konto: 87 1020 4724 0000 3802 0114 7669

Przedszkole Jedyneczka pracuje

od poniedziałku do piątku:
06:30 - 16:30

 

Back to top